reklama

Budowa dwóch wiaduktów

0
Naprawa istniejącego wiaduktu nad torami PKP i budowa dwóch nowoczesnych przepraw – takie rozwiązania komunikacyjne mają nastąpić w Pruszkowie.
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Naprawa istniejącego wiaduktu nad torami PKP i budowa dwóch nowoczesnych przepraw – takie rozwiązania komunikacyjne mają nastąpić w Pruszkowie. Władze województwa mazowieckiego i miasta są gotowe do działania.

Dotychczas strony miały różne wizje dotyczące wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich opowiadał się za budową nowego obiektu w miejscu istniejącego. Władze miasta chciałyby wyremontować przeprawę i stworzyć kolejną, wraz z rozjazdami. W ostatnich miesiącach samorządowcy prowadzili rozmowy, które doprowadziły do osiągnięcia kompromisu. Owocem tego była konferencja marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha i zastępcy prezydenta Konrada Sipiery, która odbyła 31 sierpnia. – Rozpoczynamy kilkuletni proces rozwiązywania problemów komunikacyjnych w Pruszkowie – powiedział marszałek Adam Struzik.

Mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany, a także utrudnienia. Nie będzie jednak paraliżu, którego obawiały się władze miasta, gdyby doszło do zamknięcia wiaduktu i budowy nowego. Mogłoby to potrwać nawet dwa lata. Wypracowano inne rozwiązanie. Obecny wiadukt nad torami PKP w ciągu DW 718 przejdzie remont. Na czas naprawy przeprawa zostanie zamknięta. Prace potrwają około 30 dni. Ich rozpoczęcie planowane jest w październiku bądź listopadzie. – Remont wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie to duża inwestycja i ważny krok w usprawnianiu komunikacji w Pruszkowie. Tym bardziej, że mamy do czynienia z jednym z najtrudniejszych układów komunikacyjnych w obszarze silnie zurbanizowanym. Przeznaczyliśmy na ten cel 2,1 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego. Umowa w tej sprawie już została podpisana z wykonawcą – poinformował marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

To pierwszy krok do usprawnienia ruchu komunikacyjnego. Wiadukt będzie służył kierowcom podczas prac projektowych i budowy dwóch nowoczesnych przepraw. Planowane są również kolejne drogowe inwestycje. Chodzi o przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości z Wojska Polskiego oraz budowę ronda turbinowego, które połączy ul. Przyszłości z al. Wojska Polskiego i ul. Działkową. – To projekty, które już teraz są w opracowaniu. A najważniejsza informacja dla naszych mieszkańców jest następująca: w naszym mieście powstaną dwa nowe wiadukty – podkreśla Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Czytaj również: Fundamenty pod SOSW prawie gotowe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version