Brwinów z tarczą na budowę

0
210
Reklama

Gmina Brwinów otrzymała ponad 4 miliony złotych wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kroczący za pandemią kryzys gospodarczy w znacznym stopniu dotyka samorządy. Wynika to przede wszystkim z utraty przychodów z PIT. Z pomocą samorządom przychodzi rząd. W ramach tzw. tarczy antykryzysowej wypłacane są środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wiadomo już jednak, że dofinansowanie nie będzie wystarczające. Szczególnie, że cięcia PIT pojawiły się już wcześniej, zanim dotknął nas lockdown. – Wskutek ubiegłorocznych zmian podatkowych gmina Brwinów w tym roku realnie straciła ok. 7,3 mln zł z tytułu udziału w podatkach dochodowych, a dodatkowe pieniądze wskutek epidemii – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński. – Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4,1 mln zł nie pokryją tej straty.

Pozyskane z FIL środki zostaną przeznaczone na inwestycje, które aktualnie realizuje gmina. Podczas ostatniej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę, w której dofinansowanie rozdzielono na sześć zadań. 1,3 mln zł przeznaczono na budowę ul. Słonecznej między Moszną i Krosną. W tym roku wykonawca wybudował liczący blisko 1 km odcinek drogi wraz z poboczami, chodnikiem i wyniesionymi przejściami dla pieszych. Milion złotych dotacji pójdzie na rozbudowę podstawówki w Żółwinie. W nowym skrzydle szkoły znajdzie się m.in. stołówka, świetlica oraz 6 sal lekcyjnych.

Kolejną dofinansowaną inwestycją jest modernizacja targowiska miejskiego, która otrzyma 700 tys. zł. Budowę świetlicy w Kaniach dofinansowano kwotą nieco ponad 380 tys. zł. Inwestycja ma się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. Wreszcie 700 tysięcy przeznaczono na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Kaniach oraz Brwinowie, w obrębie ulic Bratniej, Brzoskwiniowej, Agrestowej, Aroniowej, Dereniowej i Morelowej. Prace w Brwinowie dobiegły już końca, zaś roboty w Kaniach powinny się zakończyć do 30 listopada.

Czytaj również: Do trzech razy sztuka?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj