Bokser z Raszyna na gali Babilon Promotion

0
489

30 listopada w Centrum Sportu Raszyn odbędzie się gala boksu Babilon Promotion. Jednym z bohaterów będzie pięściarz z Raszyna Kacper Niewiadomski, który zmierzy się z Mateuszem Karolakiem.

Wieczór 30 listopada w raszyńskiej hali sportowej może być niezwykle ciekawy. Miłośników boksu czekają efektowne starcia, potężne ciosy i nokauty. Lokalna społeczność będzie trzymała kciuki za Kacpra Niewiadomskiego. Podopieczny sekcji bokserskiej KS Raszyn może pochwalić się licznymi sukcesami na płaszczyźnie amatorskiej. Niewiadomski stoczył ponad 80 pojedynków. Do jego największych osiągnięć należy zaliczyć mistrzostwo Polski młodzików zdobyte w 2014 roku, brąz mistrzostw kraju w 2015 oraz srebro w 2016 roku. Bokser z Raszyna trzykrotnie sięgał po Puchar Polski. Podczas gali Babilon Promotion Niewiadomski zmierzy się z Mateuszem Karolakiem, który w 2017 roku był szósty w mistrzostwach Polski seniorów.

Karta walk obfituje w ciekawe zestawienia. W Raszynie po 3,5-letniej przerwie do rywalizacji wróci Patryk Boruta. Jego rywalem będzie Dawid Kucharewicz. 30 listopada będzie ważnym dniem dla Patryka Trochimiaka, który zaliczy zawodowy debiut. Polak zmierzy się z Mykhailo Sovtusem. Ukrainiec ma na koncie dwie wygrane i dwie porażki. Tego dnia zadebiutuje również młodzieżowy mistrz Polski Łukasz Stanioch, który skrzyżuje rękawice z Mihalisem Davisem. Obaj mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie. 30 listopada do walki staną też Adrian Ali Ahmad i Jakub Laskowski. W Raszynie dojdzie również do starcia Damiana Tarabasza z Przemysławem Kuligiem. Niezwykle interesująco zapowiada się debiut w zawodowym boksie utytułowanego kickboxera Jana Lodzika. Jego rywalem będzie Kristian Nguyen.

Na gali nie może zabraknąć również pań. Wiktor Sądej stoczy pojedynek z Dani Hodges. W walce wieczoru o 25. zwycięstwo w karierze powalczy Robert Talarek, któremu zadania nie będzie chciał ułatwić Alexander Strecki. 33-latek wygrał cztery pojedynki z rzędu.