Boisko w parku

0
327

W parku przy ul. J. Sowińskiego w Piastowie powstanie boisko wielosportowe. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielu form aktywności.

W wiosenne i letnie dni chcemy jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu. Spacer, jazda na rowerze czy coraz powszechniejszy nordic walking – możliwości jest wiele. Miło jest również przysiąść w parku i cieszyć się otaczającą zielenią. Niektórzy w takim klimacie lubią pogrążyć się w lekturze. Niebawem teren przy ul. Sowińskiego w Piastowie ma być pełen atrakcji dla mieszkańców.

Nie chodzi tylko o zieleń w postaci drzew, krzewów czy bylin, ale także szeroki wachlarz możliwości rekreacyjnych. Piastowski magistrat ogłosił przetarg na budowę boiska wielosportowego w parku przy ul. J. Sowińskiego. Co do szczegółów, plac ma posiadać nawierzchnię poliuretanową.

Cały teren zostanie ogrodzony piłkochwytem. Z pewnością miłośnicy sportu nie będą narzekać, bo planowany jest montaż zestawów do gry w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną. Na terenie parku pojawi się również siłownia plenerowa, na której wyposażenie złożą się m.in. rower fit, biegacz i orbitrek czy też surfer i twister.

Z pewnością młodzież i dorośli chętnie będą korzystać z boiska, a z myślą o dzieciach na terenie parku powstanie plac zabaw z wieloma atrakcjami.

Obecnie piastowski magistrat czeka na oferty potencjalnych wykonawców. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się podpisać umowę z firmą w najbliższych tygodniach, to termin realizacji zamówienia powinien nastąpić do 19 lipca br.