Bogoria wygrała na Narodowym

0
351
Reklama

Bogoria Grodzisk Mazowiecki od zwycięstwa rozpoczęła sezon LOTTO Superligi w tenisie stołowym. Na PGE Stadionie Narodowym zespół pokonał ZOOLeszcz Gwiazdę Bydgoszcz.

Tenis stołowy na PGE Stadionie Narodowym? Brzmi dość abstrakcyjnie, ale nikt nie powiedział, że to niemożliwe. 1 września odbyła się impreza Pingpongowy PGE Narodowy, w ramach której został rozegrany mecz 1. kolejki LOTTO Superligi pomiędzy zespołami z Grodziska i Bydgoszczy.

Początek spotkania nie wyglądał najlepiej dla Bogorii. Pavel Sirucek przegrał dwa pierwsze sety, a w trzecim Slava Burov prowadził już 9:7. Czech zdołał jednak odwrócić losy spotkania. Zdobył cztery punkty z rzędu, a w kolejnych partiach rozbił zawodnika z Bydgoszczy do 4 i 5.

Po rocznej przerwie ponownie w barwach Bogorii zaprezentował się Panagiotis Gionis. Grek miał wszystkie karty w ręku. Prowadził  2:0, jednak Dongsoo Kang wygrał trzeciego seta. Gionis prowadził w czwartej partii 10:8, lecz ostatecznie przegrał starcie z Koreańczykiem.

Reklama

Marek Badowski zachowywał więcej zimnej krwi w końcówkach setów i pokonał 3:1 Artura Grelę. Bogoria prowadziła w spotkaniu 2:1, jednak ZOOLeszcz został w grze za sprawą Kanga. Koreańczyk pokonał 2:1 Sirucka. W piątym starciu Gionis był zdecydowanie lepszy od Burova i dał zwycięstwo ekipie z Grodziska.

Reklama