Bogoria mistrzem Polski

0
58

Sukces zespołu kadetów Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Młodzi tenisiści wywalczyli tytuł drużynowych mistrzów Polski.

Turniej został rozegrany w Kraśniku, a Bogoria wystąpiła w składzie: Michał Gawlas, Jacek Mitas, Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło. Zawodnicy z Grodziska od początku rywalizacji prezentowali wysoką dyspozycję. W grupie Bogoria uporała się z AZS AWFIS Gdańsk 3:1 oraz z AZS PWFZ Nysa. Pewna postawa i awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału, gdzie czekała ekipa UKS Gryf Gdów. Bogoria bez większych problemów pokonała rywali 3:0.

W półfinale grodziszczanie spotkali się z JKTS Jastrzębie-Zdrój. Świetnie zaprezentował się Michał Gawlas, który zdobył dwa punkty. Trzeci dorzuciła para deblowa Gawlas/Mitas. Bogoria cieszyła się z awansu do finału po triumfie 3:1 nad ekipą z Jastrzębia-Zdroju.

W spotkaniu decydującym o mistrzostwie Polski drużyna z Grodziska zmierzyła się z ZKS Zielona Góra. Mecz pełen emocji i dramaturgii. Gawlas pokonał Konrada Liska, a następnie w parze z Mitasem triumfowali w starciu z rywalami w trzech setach. Zwycięstwo było o krok. Zacięte spotkanie Gawlasa z Mateuszem Zalewskim zakończyło się wygraną gracza z Zielonej Góry. Do ostatniego starcia wyszedł Mitas, który poprowadził Bogorię do triumfu. Złote medale dla graczy z Grodziska. Bogoria drużynowym mistrzem Polski kadetów!

Warto również wspomnieć, że w Krakowie srebrny medal mistrzostw Polski juniorów osób niepełnosprawnych zdobył Marcin Zieliński.

Czytaj również: Szósta wygrana Pogoni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię