reklama

Boarte Piano Trio w Stawisku

0
Boarte Piano Trio, Agnieszka Herman, Stawisko, Muzeum Anny i Jana Iwaszkiewiczów w Stawisku, Juan Soriano
FOT. BRUNO FIDRYCH / PLASTERSTUDIO +48 600 83 82 82

W najbliższą niedzielę w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku odbędzie się koncert zespołu Boarte Piano Trio.

Boarte Piano Trio tworzy trzech wybitnych polskich instrumentalistów – Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski. To utytułowani artyści, uznani na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie mają występy we wszystkich krajach Europy, obu Amerykach i Azji. Jako soliści, kameraliści i członkowie Meccore String Quartet zapełniali najznamienitsze sale koncertowe, jak Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall, Cadogan Hall i Menuhin Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, BOZAR w Brukseli, Frick Collection w Nowym Jorku czy Pollack Hall w Montrealu. Są laureatami wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za swoje dotychczasowe nagrania, w tym nagroda Supersonic Award niemieckiego magazynu Pizzicato, Diapason 5 magazynu Diapason, oraz kilkakrotnie nominację do nagrody Fryderyk.

Teraz ich wirtuozerię będą mieli okazję poznać również mieszkańcy naszych okolic. 25 lipca, a więc w najbliższą niedzielę, Boarte Piano Trio wystąpi bowiem w Stawisku. W programie koncertu znajdą się utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Josepha Haydna oraz Pawła Łukaszewskiego. Koncert odbędzie się we wnętrzu Muzeum. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Początek koncertu o godz. 17.00.

Po spotkaniu muzycznym, o godz. 18.15, przyjdzie czas na spotkania literackie. W ramach cyklu „Sąsiedzi Stawiska prezentują…” dziennikarka „Zwierciadła” Beata Pawłowicz będzie rozmawiać z poetką Agnieszką Herman. Wiersze literatki odczyta dla nas Bogusława Schubert.

Wstęp wolny.

Warto również wspomnieć, że w Stawisku wciąż możemy oglądać wystawę „100 lat Juana Soriano. Rzeźba i rysunek”. Prezentowane dzieła pochodzą ze zbiorów Marka Kellera, przyjaciela i partnera Soriano, zaś wystawie patronuje Ambasada Meksyku. Prace artysty możemy oglądać do 28 sierpnia.

Czytaj również: 55. Rajd Po Kamienistej Drodze

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version