reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Blisko 8 milionów na przebudowę sali gimnastycznej

Blisko 8 milionów na przebudowę sali gimnastycznej

0
Michałowice, sala gimnastyczna, dzieci, szkoła, nauczyciele, inwestycja, szkoła w Michałowicach, budowa, Przegląd Regionalny, Małgorzata Pachecka
Fot. Małgorzata Pachecka

Blisko 8 milionów złotych przeznaczy gmina Michałowice na przebudowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Michałowicach. Inwestycja powinna zakończyć się do 20 czerwca 2022 roku.

Salę gimnastyczną czeka prawdziwa metamorfoza, co z pewnością cieszy dzieci i nauczycieli. Uczniowie zyskają funkcjonalne miejsce do aktywności i realizacji sportowych pasji. Trzeba zwrócić uwagę, że obiekt powiększy się. Planowane jest dobudowanie trybun na 190 widzów. Przede wszystkim budynek zostanie ocieplony, pojawią się pompy ciepła i nowoczesne rozwiązanie technologiczne. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pojawią się dwie toalety i winda.

W ramach inwestycji planowane są prace związane z modernizacją sanitariatów, szatni, pomieszczenia dla nauczycieli, magazynków ze sprzętem sportowym. Wokół szkoły zostaną rozebrane stare utwardzenia, co pozwoli na zaadaptowanie przestrzeni na zieleń i rekreację. – Po zakończeniu budowy szkoła im. Jana Pawła II dorówna standardem swojego obiektu sportowego do pozostałych gminnych szkół – podkreśla wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Czytaj także: Miliony na rozwój e-administracji w Pruszkowie i Michałowicach

Dwa etapy

Przebudowa sali będzie realizowana w dwóch etapach. Do 30 czerwca br. wykonawca ma zająć się zewnętrznymi pracami konstrukcyjnymi związanym z rozbudową obiektu. Kolejny krok to modernizacja zaplecza, szatni i sanitariatów – do 31 sierpnia. Zaś jesienią obiekt zyska windę. Potem przyjdzie czas na drugi etap, który ma trać od 1 września 2021 roku do 20 czerwca 2022 roku. Prace obejmą działania związane z wybudowaniem trybun i zaplecza magazynowego. W związku z tym dzieci będą korzystały z zadaszonego boiska podczas zajęć wychowania fizycznego, zaś zimą z lodowiska. – Prace zostały zaplanowane w dwóch etapach, tak aby w jak największym stopniu uwzględnić specyfikę obiektu – w końcu jest to działająca szkoła – zwraca uwagę Małgorzata Pachecka.

Koszt inwestycji to prawie 7,8 mln zł.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version