reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Blisko 4 miliony dla szpitala na doposażenie bloku operacyjnego

Blisko 4 miliony dla szpitala na doposażenie bloku operacyjnego

0
SPZZOZ Pruszków, Szpital Powiatowy w Pruszkowie, Szpital Kolejowy, Pruszków, powiat pruszkowski, Przegląd Regionalny
Fot. Artur Szpuda

Powiat pruszkowski otrzymał blisko 4 miliony dofinansowania z budżetu państwa na doposażenie nowoczesnego bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie. Z kolei do Szpitala Kolejowego trafi 900 tysięcy złotych wsparcia ze środków województwa mazowieckiego.

Nowoczesny blok operacyjny będzie realizował potrzeby oddziałów ginekologiczno-położnicznych i chirurgii ogólnej w pruszkowskim Samodzielnym Publicznym Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej. Ich działalność w ostatnich latach znacznie się rozwinęła. Inwestycja w blok operacyjny jest odpowiedzią na potrzeby i umożliwia stworzenie odpowiedniego zaplecza do leczenia i diagnostyki pacjentów oraz pracy dla personelu medycznego.

Nie da się ukryć, że dofinansowanie w wysokości 3 995 229,00 zł stanowi dla SPZZOZ w Pruszkowie cenne wsparcie. Łączny koszt planowanego doposażenia bloku operacyjnego to blisko 5 milionów złotych. Dotacja z budżetu państwa stanowi 80% całości. Pozostałą część kwoty pokryją powiat pruszkowski – 822 018,40 zł, oraz szpital powiatowy – 176 789,05 zł.

Nowoczesny sprzęt

Blok operacyjny zostanie wyposażony w aparaty do diagnostyki śródoperacyjnej – USG i RTG. Ponadto w salach pojawią się nowoczesne aparaty do znieczuleń, lampa bezcieniowa i zestawy do podawania płynów infuzyjnych. Zakłada się również pozyskanie narzędzi do wykonywania poważnych operacji, takich jak trepanacja czaszki. Blok zostanie wyposażony w urządzenia do mycia narzędzi operacyjnych i sprzęt do sterylizacji. Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie zakup pierwszego wyposażenia dla Centralnej Sterylizacji.

Stworzenie nowoczesnego bloku operacyjnego niesie ze sobą wiele korzyści. – Dzięki inwestycji poprawi się dostęp do świadczeń gwarantowanych o profilu zabiegowym, m.in. poprzez skrócenie czasu oczekiwania na hospitalizację, pobytu oraz efektywniejsze i bardziej ekonomiczne wykorzystanie potencjałów oddziałów zabiegowych. Wartością nie do przecenienia jest to, że precyzyjne badania wykonywane za pomocą wydajnych i energooszczędnych aparatów dadzą szansę pacjentom na szybką diagnostykę i leczenie – informuje pruszkowskie starostwo.

900 tysięcy dla Szpitala Kolejowego

Z kolei 17 września samorząd województwa mazowieckiego poinformował o wsparciu dla mazowieckich szpitali. Środki otrzymał Szpital Kolejowy w Pruszkowie. 900 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia dla poradni endoskopii oraz oddziału urologii i bloku operacyjnego.

Województwo przeznaczyło również środki dla instytucji kultury. 5,5 miliona złotych trafi do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach. Środki pozwolą na zakup trzech autokarów i pokryw kanałów technicznych do sali widowiskowej.

Czytaj również: Uroczyste otwarcie nowej siedziby szkoły „Przylądek”

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version