Blisko 22 miliony za wiadukt

0
397
Reklama

Szykuje się ważna inwestycja drogowa. Budowa wiaduktu w ciągu ulic Broniewskiego i Grunwaldziej w Pruszkowie pochłonie blisko 22 miliony złotych.

Praktycznie wszystko jest gotowe do rozpoczęcia inwestycji. Pod koniec ubiegłego roku włodarze Pruszkowa, Piastowa i powiatu pruszkowskiego podpisali porozumienie. Powstanie wiaduktu ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym. Ostatnio prezydent Pruszkowa Paweł Makuch podpisał porozumienie z PKP PLK. Teraz czas na kolejny krok. – Najważniejsze formalności mamy już za sobą. Aktualnie uzgadniamy z PKP PLK treść materiałów przetargowych – wzór umowy z wykonawcą i specyfikację warunków zamówienia. Jak tylko je ustalimy, będziemy mogli ogłosić postępowanie przetargowe. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić do końca lutego – przedstawia Konrad Sipiera, zastęoca prezydenta Pruszkowa.

Czytaj także: Pruszków i PKP podpisały porozumienie w sprawie wiaduktu

Budowa wiaduktu ma istotne znaczenie dla ruchu, ale inwestycja będzie kosztowna. Co warto podkreślić, koszty zostaną podzielone między kilka podmiotów. – Szacowany koszt budowy nowego wiaduktu to ok. 22 mln zł. Z tego 7 380 000 zł. pokryje PKP PLK. Pozostałą część sfinansują samorządy, w proporcjach: Miasto Pruszków 40 %,  Miasto Piastów oraz Powiat Pruszkowski – po 30 %. Jeżeli chodzi o dofinansowanie, to w zeszłym roku złożyliśmy odpowiedni wniosek do wojewody mazowieckiego, o wsparcie ze środków rządowych tj. Funduszu Dróg Samorządowych. Wiemy już, że jesteśmy na liście zadań rekomendowanych do dofinansowanie. Czekamy na ostateczną decyzję o wysokości wsparcia tej inwestycji – podaje Konrad Sipiera.

Na finał inwestycji trzeba będzie poczekać. Samorządowcy podkreślają, że zakończenie budowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nastąpić na koniec pierwszego kwartału 2023 roku.

 

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj