Blisko 2 miliony na drogi

0
301
Reklama

Zakończyły się prace związane z modernizacją ul. Rumiankowej i ul. Lisieckiego w Pruszkowie. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 1,8 mln zł.

Stan infrastruktury drogowej ma ogromne znaczenie dla kierowców i mieszkańców. Nikt nie lubi jeździć ulicami, które mają liczne defekty i ubytki. Stąd potrzeba dostosowywania infrastruktury i nadawania jej odpowiedniego standardu. W Pruszkowie nową jakość zyskały ulice Rumiankowa i Lisieckiego.

Mankamentów było wiele, ale pozostało po nich tylko wspomnienie. Szutrowa, miejscami mineralno-bitumiczna jezdnia o zmiennej szerokości, droga bez przejazdu, woda opadowa spływająca do zagłębień – tak dotychczas wyglądała ul. Rumiankowa. W związku z tym miasto postanowiło przeprowadzić modernizację ulicy, która objęła budowę około 175-metrowego odcinka. Rumiankowa zyskała nawierzchnię z kostki betonowej o szerokości 5-6 metrów. Z myślą o pieszych powstał chodnik. Brak przejazdu został zastąpiony przez okrągły plac do zawracania. Ulica zyskała odwodnienie oraz oświetlenie. Wartość całej inwestycji to ponad 507 tys. zł.

Prace na ul. Lisieckiego objęły budowę ponad 400 metrów drogi. Zadanie dotyczyło wykonania jezdni o szerokości od 4,5 do 6,5 metra. Takie działanie wiązało się z koniecznością zastosowania poszerzeń na łukach. – Zastosowana 4,5 m podstawowa szerokość jezdni wynika z uspokojenia ruchu realizowanego poprzez zmniejszoną szerokość pasa ruchu z 2,5 do 2,25 m – informują urzędnicy. Do dyspozycji oddano chodnik, który znajduje się po północnej stronie ulicy. Pojawiło się również dziesięć równoległych miejsc postojowych, dwa prostopadłe i jedno dla pojazdów osób niepełnosprawnych. W celu zlikwidowania zastoisk wody wykonano korektę wysokości końcowego odcinka ul. Lisieckiego. Ponadto, zadanie objęło budowę kanalizacji deszczowej do rzeki Utraty i oświetlenie. Na inwestycję miasto przeznaczyło ponad 1,3 mln zł.

Czytaj także: Radni Pruszkowa za integralnością Mazowsza

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj