Blisko 2 miliony na drogi

0
302
Reklama

Drogowe inwestycje w Piastowie. Działania obejmują ulice Uniwersytecką, S. Kostki oraz S. Okrzei.

Remonty dróg to jedno z kluczowych zadań w planach inwestycyjnych samorządów. Ważne jest stworzenie odpowiednich warunków dla kierowców, ale także pieszych i cyklistów. Miasto Piastów przeznaczyło w ostatnim czasie prawie 2 miliony złotych na prace drogowe.

Blisko 440 tys. zł magistrat zainwestował w przebudowę ul. Uniwersyteckiej. Modernizacja dotyczy odcinka od ul. Licealnej do ul. B. Leśmiana. Jezdnia oraz zjazdy do posesji w kostce brukowej betonowej o grubości 8 cm, odwodnienie, nowa kanalizacja deszczowa – to zmiany na tej ulicy. – W ramach nowej organizacji ruchu, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, na ul. Uniwersyteckiej została wprowadzona strefa ruchu oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h – tłumaczą urzędnicy.

Ponad 1,1 mln zł kosztowała miasto rozbudowa ul. św. Stanisława Kostki. Chodzi o liczący 564 metry odcinek drogi. Roboty objęły budowę dwukierunkowej jezdni od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Hallera. Z kolei nitka jednokierunkowa powstała na kierunku zachodnim od al. Krakowskiej do ul. Hallera. Inwestycja objęła również budowę chodników, zatok postojowych, zjazdów indywidualnych, a także humusowanie oraz obsianie trawą niezagospodarowanej części pasa drogowego.

Wymiana nawierzchni na całej długości na nową z kostki brukowej betonowej to główna zmiana, która związana jest z inwestycją dotyczącą przebudowy ul. S. Okrzei. Ponadto, zakres obejmuje również wykonanie chodnika i nowych zjazdów. Koszt inwestycji to ponad 347 tys. zł. – Z uwagi na bardzo złą widoczność na skrzyżowaniu z ul. J. Piłsudskiego i Lisa Kuli oraz w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, wykonana będzie droga bez przejazdu, tzw. ulica ślepa, zakończona placem do zawracania – prezentują piastowscy urzędnicy.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj