reklama
Strona główna Aktualności Akt. Brwinów Blisko 1,4 miliona na przebudowę drogi

Blisko 1,4 miliona na przebudowę drogi

0
powiat pruszkowski, Józefowska, gmina Brwinów, droga, inwestycja, nawierzchnia, modernizacja, Przegląd Regionalny
Fot. Powiat Pruszkowski

Powiat pruszkowski będzie realizował kolejną inwestycję drogową. Za blisko 1,4 miliona złotych zostanie przebudowana droga nr 3110W w gminie Brwinów.

Drogi to niekończący się temat. Każdy życzyłby sobie, aby podróżować w komfortowych warunkach, jednak natężenie ruchu sprawia, że w nawierzchniach ulic pojawiają się ubytki. Dlatego też samorządy uzupełniają je, a także gruntownie remontują drogi.

Kolejną inwestycję rozpoczyna powiat pruszkowski. Chodzi o przebudowę drogi nr 3110W w gminie Brwinów. W pierwszym etapie działania obejmą ul. Józefowską od wschodniej granicy działki nr 48 we wsi Krosna do posesji nr 15 we wsi Koszajec. W minionym tygodniu starosta Krzysztof Rymuza i członek zarządu powiatu pruszkowskiego Grzegorz Kamiński podpisali umowę z wykonawcą modernizacji. Koszt inwestycji to 1 377 600 zł.

Remont drogi nr 3110W obejmie wykonanie konstrukcji i nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów. W ramach inwestycji pojawi się odwodnienie w formie rowów chłonno-odparowujących. Usunięte zostaną kolidujące drzewa, a w ich miejsce pojawią się nasadzenia zastępcze. Zakres prac obejmie również przebudowę kolizji elektroenergetycznej i teletechnicznej.

Realizacja inwestycji ma trwać 42 dni. – Przebudowa drogi spowoduje wzrost bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców w tym rejonie – podkreślają urzędnicy.

Czytaj także: Zakaz używania dmuchaw do liści

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version