Blisko 1,4 miliona na przebudowę drogi

0
331
Reklama

Powiat pruszkowski będzie realizował kolejną inwestycję drogową. Za blisko 1,4 miliona złotych zostanie przebudowana droga nr 3110W w gminie Brwinów.

Drogi to niekończący się temat. Każdy życzyłby sobie, aby podróżować w komfortowych warunkach, jednak natężenie ruchu sprawia, że w nawierzchniach ulic pojawiają się ubytki. Dlatego też samorządy uzupełniają je, a także gruntownie remontują drogi.

Kolejną inwestycję rozpoczyna powiat pruszkowski. Chodzi o przebudowę drogi nr 3110W w gminie Brwinów. W pierwszym etapie działania obejmą ul. Józefowską od wschodniej granicy działki nr 48 we wsi Krosna do posesji nr 15 we wsi Koszajec. W minionym tygodniu starosta Krzysztof Rymuza i członek zarządu powiatu pruszkowskiego Grzegorz Kamiński podpisali umowę z wykonawcą modernizacji. Koszt inwestycji to 1 377 600 zł.

Remont drogi nr 3110W obejmie wykonanie konstrukcji i nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów. W ramach inwestycji pojawi się odwodnienie w formie rowów chłonno-odparowujących. Usunięte zostaną kolidujące drzewa, a w ich miejsce pojawią się nasadzenia zastępcze. Zakres prac obejmie również przebudowę kolizji elektroenergetycznej i teletechnicznej.

Realizacja inwestycji ma trwać 42 dni. – Przebudowa drogi spowoduje wzrost bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców w tym rejonie – podkreślają urzędnicy.

Reklama

Czytaj także: Zakaz używania dmuchaw do liści

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj