Bilet Michałowiczanina coraz popularniejszy

0
61

Dzięki Biletowi Michałowiczanina mieszkańcy gminy mogą taniej jeździć pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej. – Obserwujemy wzrost zainteresowania mieszkańców ofertą – podkreślają urzędnicy.

W czerwcu gmina Michałowice podpisała z WKD umowę dotyczącą nowej oferty biletowej. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na tańsze przejazdy. Aby korzystać z Biletu Michałowiczanina, konieczne jest posiadanie Karty Mieszkańca. Oferta zaczęła obowiązywać od 1 lipca. Dzięki zniżce za bilet 12-minutowy mieszkańcy gminy Michałowice płacą 2,50 zł, zaś za 19-minutowy 3 zł.

Bez wątpienia rozwiązanie jest korzystne dla pasażerów, którzy dojeżdżają do pracy czy szkoły. Zniżki dotyczą również biletów długookresowych. – Z założenia zakładaliśmy stopniowy wzrost zainteresowania usługą. W pierwszym miesiącu, zgodnie z przewidywaniami, największym zainteresowaniem cieszyły się bilety jednorazowe obowiązujące na linii WKD w granicach naszej gminy. Nabywcami biletów byli głównie seniorzy a także uczniowie i studenci. Największą popularnością cieszyły się bilety najtańsze, czyli te ważne do 12 minut od momentu skasowania. Tylko w pierwszym miesiącu kupiono ok. 1500 takich biletów – przekazał nam Urząd Gminy Michałowice.

Pierwotnie bilety można było nabyć tylko w kasach biletowych, ale sytuacja uległa zmianie. – O ile w pierwszym miesiącu bilety w ramach oferty Bilet Michałowiczanina były dostępne tylko w kasach biletowych, o tyle obecnie można je już kupić również w nowych biletomatach. Obserwujemy wzrost zainteresowania mieszkańców ofertą Bilet Michałowiczanina. Oprócz najbardziej popularnych 12-minutowych na popularności w sierpniu znacząco zyskały bilety 19-minutowe a także okresowe. We wrześniu spodziewamy się dalszego wzrostu liczby sprzedanych biletów, w szczególności okresowych, ze względu na koniec wakacji – wyjaśniają urzędnicy.

Czytaj również: Dopłaty do biletów dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię