Bezpłatne znakowanie psów i kotów

0
350

Wystartował program bezpłatnego znakowania psów i kotów w gminie Michałowice. Można skorzystać również z dopłaty do sterylizacji i kastracji pupili.

Właściciele zwierząt starają się zapewnić im jak najlepsze warunki. Niejednokrotnie można spotkać się z opinią, że czworonóg stanowi część rodziny. Gdy znikają, pojawia się smutek i obawy, co się stało. Może być jednak inaczej. Wystarczy skorzystać z nieodpłatnego znakowania psów i kotów. W gminie Michałowice akcja wystartowała 27 maja. Znakowanie polega na wszczepieniu pod skórę elektronicznego chipa oraz wprowadzeniu danych do ogólnopolskiej bazy. Zabieg trwa zaledwie chwilę i nie wiąże się z wielkim bólem.

Gmina Michałowice uruchomiła również program sterylizacji i kastracji psów i kotów. W jego ramach można uzyskać dopłatę w wysokości 50% kosztów zabiegu.  Dofinansowanie przysługuje osobom, które rozliczają podatek w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie i jako miejsce zamieszkania wskazują gminę Michałowice bądź posiadają kartę mieszkańca. Co istotne, dopłata przysługuje właścicielowi dwa razy w ciągu roku.

Zgłoszenia przyjmuje referat ochrony środowiska oraz przychodnia weterynaryjna „Pupil”, która znajduje się w Michałowicach przy ul. Jesionowej 3F (tel. 22 720 41 98) oraz w Piastowie przy ul. ks. J. I. Skorupki 5A (22 753 59 62).