Bezpłatne badania na WZW C

0
426
Reklama

Mieszkańcy gminy Grodzisk Maz. mają okazję wziąć udział w bezpłatnym, przesiewowym badaniu w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C.

W badaniach organizowanych przez Urząd Gminy Grodzisk Maz. i przeprowadzanych przez pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego może wziąć udział każdy mieszkaniec, również dzieci, te jednak muszą zgłosić się z dorosłym opiekunem.

Przeprowadzane przez wykwalifikowane pielęgniarki badanie jest bezbolesne; polega na pobraniu krwi z nakłutej opuszki palca, wynik zaś jest znany już po kilku minutach. W przypadku stwierdzenia zakażenia, chory skierowany zostanie na konsultacje lekarskie, badania i skuteczne leczenie refundowane przez NFZ.

Choroba ta nazywana jest cichą epidemią, często bowiem przebiega w sposób bezobjawowy, dlatego tak ważny jest udział w tego typu badaniach.

Reklama

Badania przeprowadzane będą 23 listopada w godz. 15.00-19.00 w grodziskiej Mediatece, ul. 3 Maja 57. Wszyscy chętni proszeni są o wcześniejszą telefoniczna rezerwację do 22 listopada pod nr tel. 22-755 55 34 wew. 210 w godzinach 9.00-15.00.

 

Reklama