Bezpłatne badania mammograficzne

0
237
Reklama

10 września odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat na targowisku miejskim przy ul. Komorowskiej w Pruszkowie.

Zdrowie jest dla nas niezwykle ważne, dlatego musimy się o nie troszczyć. Mammografia jest jedną z najlepszych metod wykrywania raka piersi u kobiet. Czas ma ogromne znaczenie w walce z chorobą, dlatego warto się regularnie badać, aby w porę podjąć właściwe działania.

10 września na targowisku przy ul. Komorowskiej w Pruszkowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Wystarczy poświęcić zaledwie chwilę, cały proces jest bezbolesny. Badania rozpoczną się o 10.30 i potrwają do 17.00. Aby z nich skorzystać należy zarejestrować się pod numerem 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Do weryfikacji będzie potrzebny dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą wyniki poprzednich mammografii.

Warto również wspomnieć, że z badania mogą skorzystać panie, które są ubezpieczone. Kolejna kwestia to nie wykonywanie mammografii w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w ciągu ostatnich dwóch lat. Z badania mogą skorzystać osoby, które są w grupie ryzyka i otrzymały wskazanie do wykonania go po upływie roku.

Mammografia będzie wykonywana z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych. Na początku pracownicy medyczni zmierzą każdej uczestniczce temperaturę i poproszę o wypełnienie ankiety. Należy mieć ze sobą maseczkę lub przyłbicę.,

Reklama

Czytaj również: Remont hali MOS

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj