Bezpłatne badania dla mieszkańców

0
262

Władze gminy Nadarzyn oferują mieszkańcom program diagnostyczny związany z COVID-19. Badania mają ruszyć 11 maja.

Samorząd gminy przekazał Samodzielnemu Publicznemu Gminnemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej dodatkowe środki finansowe na uruchomienie diagnostyki pod kątem koronawirusa. Od 11 maja SPG ZOZ będzie oferował mieszkańcom trzy rodzaje badań. Osoby, które już przeszły COVID-19, mogą liczyć na USG płuc, które pozwoli wykluczyć zmiany spowodowane chorobą. Badanie będzie bezpłatne. Również nieodpłatnie będą prowadzone badania serologiczne pod kątem obecności przeciwciał. Z tej ścieżki będą mogli skorzystać mieszkańcy, którzy odbyli kwarantannę, a więc mieli kontakt z osobą zakażoną lub wrócili z zagranicy. W przypadku pozytywnego wyniku testu będzie można również wykonać USG płuc. Jak zapowiada wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński, w takich przypadkach między badaniem serologicznym a badaniem USG będzie zachowana bezpieczna przerwa czasowa. Z kolei mieszkańcy, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę, będą mogli wykonać płatny test na obecność przeciwciał wytworzonych na skutek zakażenia SARS-CoV-2. Koszt badania to 100 zł. Tu również w przypadku pozytywnego wyniku będzie można skorzystać z bezpłatnego badania USG płuc. Opłatę za badanie należy uiścić na rachunek SPG ZOZ w Nadarzynie: 69 1240 6348 1111 0010 6764 6949, a potwierdzenie przelewu przedstawić przed testem.

Badania będą się odbywać w mobilnym laboratorium, które będzie ustawiane w poszczególnych sołectwach, oraz w stacjonarnym punkcie przygotowanym na parkingu P+R przy ul. Granicznej w Nadarzynie.

Oferta jest skierowana do wszystkich mieszkańców gminy Nadarzyn oraz osób zarejestrowanych w SPG ZOZ Nadarzyn. Zapisy są prowadzone od 4 maja. Należy zgłosić się telefonicznie pod numerem 22 729 81 85 wew. 168. Przy zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, sołectwo, na terenie którego mieszkamy, oraz numer telefonu.

Inicjatywa władz gminy spotkała się z ciepłym przyjęciem mieszkańców.

– Jestem pod wrażeniem. Dziękuję za dbanie o mieszkańców. – komentuje opublikowaną przez wójta Dariusza Zwolińskiego informację jedna z użytkowniczek Facebooka. W podobnym tonie inicjatywę oceniło kilkudziesięciu komentujących.

Badania rozpoczną się 11 maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj