Bezpłatna mammografia

0
453
Reklama

6 grudnia na placu Jana Pawła II w Pruszkowie kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego.

Wystarczy poświęcić chwilę, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie. Mammografia to jedna z najlepszych metod wykrywania raka piersi u kobiet. Warto badać się regularnie, ponieważ czas ma ogromne znaczenie w walce z chorobą. Mammografia pozwala wykryć bardzo małe guzki, dzięki czemu można podjąć odpowiednie środki.

Wiadomo, że często przed badaniem pojawia się strach. Mammografia jest bezbolesna i trwa zaledwie kilka minut. Podczas badania pierś zostaje ułożona na stoliku aparatu i dociśnięta do urządzenia. Zdjęcia oceniane są przez lekarzy radiologów. Jeśli wynik badania nakazuje przeprowadzenie dogłębnej diagnostyki, pacjentka może liczyć na sugestie dotyczące dalszego postępowania.

Najbliższa okazja, aby skorzystać z mammografii, już 6 grudnia w godzinach 8.00-17.00 na placu Jana Pawła II w Pruszkowie. Badanie jest bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Nie trzeba mieć ze sobą skierowania lekarskiego. Aby się zarejestrować, należy zadzwonić pod numer 58 666 24 44 lub wypełnić formularz na stronie www.mammo.pl. Przy kontakcie telefonicznym należy przygotować dowód osobisty w celu potwierdzenia uprawnienia do badania. Warto zabrać ze sobą zdjęcia z poprzedniej mammografii.

Reklama

Drogie Panie – skorzystajcie z bezpłatnego badania. To tylko chwila, a zdrowie jest bezcenne.

Reklama