Bezpieczne ferie

0
499
Reklama

W okresie ferii zimowych policjanci będą kontrolowali autobusy i kierowców wiozących dzieci na wypoczynek. Każdy może zgłosić pojazd do sprawdzenia.

W województwie mazowieckim ferie rozpoczną się 10 lutego. Do 23 lutego dzieci i młodzież będą mogły odpoczywać i zbierać siły na kolejne miesiące nauki. Rodzice i opiekunowie organizują swoim pociechom wyjazdy zimowe. Często są to obozy, na które uczestnicy docierają transportem zbiorowym. Niejednokrotnie stan autobusu budzi wątpliwości. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszego dziecka jest najważniejsze.

Jeśli mamy wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu bądź trzeźwości kierowcy, należy zgłosić to policji pod numerem alarmowym 112. Funkcjonariusze sprawdzą aktualne badania autobusu, ubezpieczenie, a także stan prowadzącego oraz jego uprawnienia. Warto również pamiętać, że potrzebę kontroli można zgłosić kilka dni wcześniej telefonicznie bądź odwiedzając jednostkę policji.

Na terenie powiatu pruszkowskiego punkt kontroli autokarów znajduje się przy ul. Kuchy 15 w Regułach. Sprawdzanie pojazdów odbywa się w godzinach 6.30-7.30. W nagłych przypadkach po uzgodnieniu telefonicznym z Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie – 22 604 62 13.

Reklama

Pamiętajmy również, aby przypomnieć dziecku podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczulajmy na rozwagę w pobliżu pasów oraz zakładanie odblasków. Zwróćmy również dzieciom uwagę, żeby nie otwierały drzwi nieznanym osobom.

Reklama