Bez dyżurów wakacyjnych

0
173

Gmina Raszyn podjęła decyzję o zmianie organizacji pracy przedszkoli w wakacje. Zamiast zwyczajowych dyżurów wakacyjnych, przez sześć tygodni dzieci będą mogły przebywać w placówce, do której uczęszczają na co dzień.

W związku z pandemią koronawirusa placówki oświatowe zostały zamknięte, jednak z czasem rząd dał zielone światło do otwierania żłobków oraz przedszkoli. 11 maja taki krok uczyniły placówki z terenu gminy Raszyn. Urząd przekazał do przedszkoli pakiety startowe w postaci środków bezpieczeństwa. Część rodziców korzysta z otwarcia placówek i posyła do nich dzieci. Pojawia się również kwestia dotycząca niedalekiej przyszłości, czyli wakacji. Coraz więcej osób wraca do pracy i nie ma z kim zostawić dzieci. Zazwyczaj w lipcu i sierpniu odbywały się dyżury wakacyjne. Każda z placówek miała wyznaczony termin, w którym opiekowała się dziećmi. Dla maluchów była to okazja, aby poznać nowych kolegów. W przedszkolu przebywały dzieci, które na co dzień chodzą do różnych placówek. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa sytuacja będzie wyglądała inaczej.

Gmina Raszyn zdecydowała o zmianie organizacji pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu. Rzecz jasna głównym argumentem przemawiającym o takim postępowaniu jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz nauczycieli. Dyżury wakacyjne wiązałyby się z ryzykiem narażenia przedszkolaków na zakażenie w związku z koniecznością przemieszczania się. W związku z tym wprowadzone zostanie inne rozwiązanie. Zamiast dyżurów wakacyjnych dzieci będą przebywać w swoich przedszkolach. Taka organizacja pracy placówek będzie funkcjonować przez sześć tygodni – od 29 czerwca do 7 sierpnia.

Od 10 do 31 sierpnia gminne przedszkola pozostaną zamknięte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj