Będzie świetlica

0
323

Grodzisk Mazowiecki konsekwentnie realizuje plan budowy małych świetlic na terenie gminy. W czwartek 30 maja podpisana została umowa na realizację świetlicy w Czarnym Lesie.

Czarny Las to dynamicznie rozwijająca się miejscowość, położona na malowniczych terenach gminy. Jeszcze nie tak dawno była to mała, biedna wieś, natomiast dzięki swoim walorom od pewnego czasu przyciąga ludzi, którzy szukają spokojnego miejsca do zbudowania swojego domu. Napływ młodych mieszkańców wiąże się również ze wzrostem liczby dzieci, które po zajęciach szkolnych powinny mieć możliwość spędzenia wolnego czasu w takim miejscu jak świetlica. Ponadto świetlica na wsiach spełnia rolę miejsca integrującego mieszkańców w każdym wieku.

Nowa świetlica to wolnostojący obiekt parterowy o powierzchni użytkowej 142,62 m2. W otoczeniu świetlicy wybudowany zostanie parking z sześcioma zatokami, w tym jedną dla osób niepełnosprawnych. Ciągi jezdne oraz piesze utwardzone zostaną kostką brukową.

Cały otaczający świetlicę teren zostanie ogrodzony i oświetlony. Wykonane zostaną również trawniki oraz nasadzenia drzew i krzewów.

Wykonawcą obiektu będzie wyłoniona w przetargu grodziska firma WIG-DAR. Koszt budowy świetlicy wyniesie 778 713 zł. Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace budowlane, łącznie z przeprowadzeniem odbioru technicznego, do 14 sierpnia 2020 r.