Będzie lewoskręt w ul. Andrzeja

0
408
Reklama

Szykuje się kolejna drogowa inwestycja w Pruszkowie. Planowana jest budowa pasa do skrętu w lewo w ul. Andrzeja na drodze nr 3116W, czyli al. Armii Krajowej.

Każdego dnia al. Armii Krajowej przejeżdżają setki, a nawet tysiące samochodów. Znajduje się przy niej m.in. szpital powiatowy na Wrzesinie oraz wiele punktów usługowych. Poruszają się tędy również autobusy komunikacji miejskiej. Ponadto stanowi jedno z głównych połączeń Pęcic i Komorowa z centrum Pruszkowa.

Istotną kwestią jest płynność ruchu na al. Armii Krajowej. Od dawna kierowcy zwracają uwagę na kwestię skrętu w lewo w ul. Andrzeja. Sprawą postanowił zająć się zarządca drogi, czyli powiat pruszkowski. Skrzyżowanie al. Armii Krajowej i dróg gminnych – ul. Ks. Józefa i ul. Andrzeja zostanie przebudowane.

Warto przybliżyć kilka kwestii technicznych. Szerokość pasa drogowego Armii Krajowej nie przekracza 25 m, a jezdni 7,30 m. W przypadku ul. Andrzeja i ul. Ks. Józefa jest to odpowiednio – 18 m i 7,10 m. Nawierzchnie dróg wykonane są z masy mineralno-asfaltowej. W trosce o bezpieczeństwo i poprawę warunków komunikacji w obrębie skrzyżowania wspomnianych ulic planowana jest budowa lewoskrętu w ul. Andrzeja. Działanie wiąże się z poszerzeniem jezdni al. Armii Krajowej na odcinku o długości 45 metrów. Szerokość nowego pasa nie będzie przekraczać 1,6 m. Wykonawca zadba również o skorygowanie wlotu w ul. Andrzeja i al. Armii Krajowej. Obecnie na skrzyżowaniu pierwszeństwo wyznacza sygnalizacja świetlna. Podczas remontu światła i przejścia dla pieszych zostaną przesunięte.

Reklama

Starostwo powiatowe jest na etapie postępowania przetargowego. Do 22 listopada potencjalni wykonawcy mogli składać oferty. Powiat określił, że zadanie ma być zrealizowane maksymalnie w ciągu 42 dni od podpisania umowy.

Reklama