reklama

Baseny z pozwoleniem

0
Strzeniówka, basen, gmina Nadarzyn, Dariusz Zwoliński, budowa basenów
fot. Urząd Gminy Nadarzyn

Prace na budowie kompleksu basenów w Strzeniówce postępują w szybkim tempie. Udało się już załatwić związane z inwestycją formalności. Kiedy skorzystamy z nowych atrakcji?

Odkąd pod koniec ubiegłego roku władze gminy Nadarzyn ogłosiły plan budowy basenów letnich w Strzeniówce, inwestycja sprawnie posuwa się do przodu. W styczniu wyłoniono wykonawcę, którym została firma Timber Project. Wówczas można było przystąpić do przygotowania dokumentacji projektowej i skompletowania niezbędnych pozwoleń. W marcu wójt Dariusz Zwoliński potwierdził, że udało się zakończyć i ten etap. – Gmina Nadarzyn ma już prawomocny projekt z pozwoleniem na budowę „Kompleksu letnich basenów w Strzeniówce przy ulicy Działkowej” wydane przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie – poinformował włodarz 21 marca.

Zgodnie z założeniami, przy ul. Działkowej w Strzeniówce powstanie kompleks składający się z 3 basenów zewnętrznych, wodnego placu zabaw dla dzieci, dwóch zjeżdżalni czy jacuzzi. Do tego na terenie powstaną boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej, a także całoroczny pawilon świetlicowy z kawiarenką. Do dyspozycji będzie również stosowne zaplecze w postaci przebieralni, natrysków czy pomieszczeń technicznych. Powstanie tu również plaża i parking, a cały teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem.

Czytaj także: Nie pal liści

Wykonawca zakończył już wylewanie betonowych posadzek pod baseny. Na terenie przy ul. Działkowej stanął już także szkielet jednego z budynków.

Koszt inwestycji ma wynieść niespełna 5 milionów złotych. Według harmonogramu prace powinny zakończyć się do 31 maja. Jest więc szansa, że już w czerwcu będziemy mogli korzystać z nowych akwenów. – Szykujcie na lato kąpielówki, bikini, okulary przeciwsłoneczne i olejki do opalania – nie kryje optymizmu Dariusz Zwoliński. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że do czasu ukończenia inwestycji sytuacja epidemiczna uspokoi się na tyle, że będziemy mogli swobodnie wybrać się na basen.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version