Basen już otwarty

0
688
Reklama

Pływalnia „Wodnik” w Grodzisku Mazowieckim już działa. Zanim jednak wskoczymy do wody, musimy pamiętać o kilku nowych zasadach.

Na ten moment czekało wielu mieszkańców. Po blisko trzymiesięcznej przerwie grodziski basen wraca do życia. Jednak jak w większości aspektów życia w czasie pandemii, tu również należy się liczyć z ograniczeniami. Jak bezpiecznie korzystać z pływalni?

Przede wszystkim wprowadzono limit osób mogących jednocześnie przebywać w obiekcie. Z pływalni, w tym z basenu sportowego, rekreacyjnego i brodzika, może korzystać w tym samym czasie od 47 do 55 osób. Na jednym torze mogą przebywać maksymalnie 4 osoby. Do jacuzzi wchodzimy pojedynczo, chyba że towarzyszy nam osoba, z którą mieszkamy na co dzień – wówczas ten limit nie obowiązuje. Na razie nie skorzystamy ze strefy relaksu oraz sauny. Aby umożliwić dostęp do pływalni jak największej liczbie mieszkańców, wprowadzono także limit czasowy – każdy użytkownik może przebywać w obiekcie przez godzinę. Maseczki oczywiście zostawiamy w przebieralni.

Po zniesieniu przez rząd obostrzeń, stopniowo otwierają się kolejne obiekty sportowe i rekreacyjne. Od najbliższej niedzieli będziemy mogli korzystać z basenu miejskiego w Milanówku. Otwarto już także mszczonowskie termy. Pruszkowska pływalnia „Kapry” oraz kompleks Suntago na razie pozostają jeszcze zamknięte.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj