Auchan też w niedziele?

0
248
Reklama

Auchan Retail Polska planuje otwarcie sklepów w niedziele objęte zakazem handlu. Do końca września sieć wprowadzi w swoich sklepach usługi kurierskie i pocztowe.

Auchan zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa dotycząca usług kurierskich i pocztowych. Dzięki temu w godzinach funkcjonowania sklepów będzie można nadać lub odebrać swoją przesyłkę. Szczegółowa lista placówek zostanie opublikowana na stronie sieci.

– Auchan Retail Polska zawsze przestrzega przepisów prawnych oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów – informuje sieć.

Otwarte sklepy

Od początku września do listy sklepów otwartych w niedziele niehandlowe dołączył Lidl. Na podobny krok zdecydował się również Kaufland. Część placówek otworzyła też Biedronka, która na początku lipca podpisała umowę z Pocztą Polską. Otwarcie sklepów w niedziele rozważa również sieć Aldi.

Pod koniec 2020 roku DHL nawiązał współpracę ze sklepami sieci Stokrotka Express. W marcu tego roku Intermarche poinformowała, że część ich placówek również zostanie otwarta w niedziele. Do grona sieci czynnych w ostatnim tygodniu dołączył Polomarket.

Reklama

Jednak lista jest o wiele dłuższa. W listopadzie 2019 roku dowiedzieliśmy się, że sieci sklepów ABC będą mogły wdrożyć usługi pocztowe w swoich placówkach. Takie usługi są świadczone też w Delikatesach Centrum, Lewiatanie czy Euro Sklepie.

W niedziele objęte zakazem handlu otwierają się nie tylko mniejsze i większe sklepy spożywcze, ale również markety budowlane.

Przypominamy, że w 2022 roku zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Handlowe będą dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, jedna przez Wielkanocą i cztery dodatkowo – ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Czytaj również: Ustawa uszczelniająca niedzielny zakaz handlu uchwalona

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj