Nowa rzeczywistość hotelarska w dobie pandemii

0
62

Rok 2020 z pewnością zostanie zapamiętany na długo w branży hotelarskiej ze względu na długotrwałe zamknięcie hoteli, pensjonatów i ośrodków konferencyjnych. Czas światowej pandemii zmusił hotelarzy do wprowadzenia wielu zmian w funkcjonowaniu swoich ośrodków. Czy jednak w jakiś sposób wpłynie to na jakość i zakres świadczonych usług?

Znaczne ograniczenia

Samo otworzenie hoteli nie oznacza automatycznego powrotu do normalności, ani tym bardziej naturalnego napływu klientów. Hotele będą musiały bardziej niż zwykle walczyć o swoich gości, a to oznacza znaczne inwestowanie w jakość świadczonych przez siebie usług. Wprowadzone ograniczenia zmienią obliczę tego, co dotychczas było znane pod pojęcie hotelarstwa, w tym noclegi, zaplecze restauracyjne oraz rozrywkowe. Goście będą szukali już nie tylko hotelu wygodnego, eleganckiego i z bogatą ofertą, ale przede wszystkim gwarantującego im bezpieczeństwo i społeczny dystans.

Hotelowe bazy SPA

Zdecydowanie odmieni się oblicze rozrywek związanych z usługami rekreacyjnymi i kosmetycznymi. Hotele oferujące własne SPA, masaże, baseny, sale do fitnessu i siłownie jak na przykład https://www.ckhotelfocus.pl/ będą musiały zmierzyć się z nową rzeczywistością. Przygotowanie takich miejsc na przybycie gości oznaczać będzie konieczność wyposażenia ich w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz o wiele dokładniejszą dezynfekcję ukierunkowaną na zagrożenie medyczne. Jest na szczęście mało prawdopodobne, aby hotelarze w ogóle zrezygnowali ze świadczenia tego typu usług. Są one w końcu jedną z głównych atrakcji, na jakie zwracają uwagę klienci podczas wyboru miejsca na nocleg i wypoczynek.

Restauracje i gastronomia

Inną sferą ulegającą diametralnej zmianie będą restauracje i hotelowe bary. Eksperci przewidują, że odejdzie się częściowo od formuły stołowania się na miejscu. Zamiast tego praktyką będzie przynoszenie posiłków bezpośrednio do pokojów hotelowych. W przypadku zaś gości korzystających tylko z restauracji, możliwa będzie formuła wydzielania miejsc ze stolikami przedzielonymi np. parawanami lub szybami, aby zachować pełne względy bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię