Aresztowani za kradzieże metodą „na kolec”

0
86
Reklama

Zatrzymano trzech obywateli Gruzji, którzy dokonali dwóch kradzieży metodą „na kolec” w Grodzisku Mazowieckim i dwóch podobnych w Warszawie.

Kilka dni temu mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego zgłosił policjantom kradzież dokumentów i kart bankowych na jednym z parkingów podczas wymiany uszkodzonego koła w samochodzie. Grodziscy kryminalni natychmiast wywnioskowali jaki mógł być przebieg tego zdarzenia. Podejrzewali, że sprawcy kradzieży najpierw przebili oponę w aucie, a gdy kierowca dokonywał naprawy, zabrali mu jego rzeczy.

Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym pozwoliło funkcjonariuszom wytypować osoby podejrzane o kradzież metodą „na kolec”.

Kryminalni ustalili miejsce przebywania obywateli Gruzji w Warszawie i zatrzymali tam dwóch mężczyzn w wieku 45 i 55 lat, a kolejnego dnia w innym miejscu także ich 26-letniego wspólnika.

Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywali, policjanci znaleźli tablet i kilka sztuk okularów korekcyjnych. Okazało się, że pochodziły z dwóch innych kradzieży, do których doszło we wrześniu na terenie stolicy.

Reklama

Zgromadzone przez grodziskich policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dokonania łącznie czterech kradzieży. W trzech przypadkach sprawcy działali metodą „na kolec”.

Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie całej trójki. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego na 3 miesiące.

Czytaj również: Okradał samochody. Zabierał pieniądze oraz elektronarzędzia

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj