reklama
Strona główna Społeczeństwo Aquapark już we wrześniu

Aquapark już we wrześniu

0
fot. materiały prasowe

Tropikalny ogród, baseny, zjeżdżalnie i sauny. Wodny parku rozrywki pod Mszczonowem ma wystartować tuż po wakacjach.

O budowie aquaparku mówiło się od 2013 roku. Prace przy budowie największego w Europie parku wodnego rozpoczęły się jednak dopiero w maju 2017 r. Suntago Wodny Świat powstaje na obszarze 20 hektarów. Będzie podzielony na 3 strefy tematyczne. Jamango to strefa basenowa, w której znajdą się aż 32 zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 3 kilometrów. Strefa Relax to gigantyczny ogród tropikalny z basenem z wodą termalną, kilkoma basenami witalnymi , leżakami i barami. Saunaria to z kolei kilka rodzajów saun, grota solna i komnata śnieżna. Inwestor, Global City Holdings (właściciel m.in. sieci kin Cinema City) zapowiada otwarcie aquaparku jeszcze w tym roku. W tym samym czasie ma być gotowa również wioska 100 bungalowów Suntago Village wraz zapleczem. To pierwszy etap inwestycji, która obejmie liczący w sumie 400 hektarów obszar we wsi Wręcza pod Mszczonowem. Oprócz parku wodnego, powstaną tam parki tematyczne, hotele, centrum konferencyjne i handlowe oraz biurowce.

W ubiegłym roku powstała między innymi droga między Mszczonowem a Radziejowicami, ułatwiająca dojazd do Park of Poland. Lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa. Niewielka odległość od stolicy (około 60 km), dobra komunikacja autostradą A2 oraz drogą ekspresową S8, mają ściągnąć do Park of Poland zarówno gości z Polski jak i zagranicznych turystów.

Zakończyły się prace przy fundamentach, wykopach i nieckach basenowych wewnątrz budynku. Powstał też odwiert termalny o głębokości blisko 2 km. Czerpana stąd woda będzie służyła do ogrzewania basenów i budynków.

– Dotychczas wylaliśmy już 37 tysięcy metrów sześciennych betonu, czyli więcej, niż zużyto podczas budowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.  Masa wykorzystanej już stali – 5000 ton – to z kolei połowa wagi paryskiej Wieży Eiffla – chwali się inwestor. – W ubiegłym roku do wielkich szklarni w Rotterdamie trafiły palmy i inne rośliny egzotyczne z Malezji, Florydy i Kostaryki, które będą ozdobą tropikalnego ogrodu w Suntago Wodnym Świecie – czytamy w materiałach prasowych.

Otwarcie parku dla gości planowane jest na 16 września 2019 r.

Exit mobile version