Amerykańska droga Julii

0
257

Utalentowana Julia Koluch będzie rozwijała swój talent w Stanach Zjednoczonych. Pływaczka związana z UKS Kapry Armexim Pruszków została przyjęta na Uniwersytet Iowa.

Julia Koluch niejednokrotnie potwierdzała wysokie umiejętności. Na poziomie juniorskim zdobyła wiele medali podczas mistrzowskich imprez. W maju Koluch po raz pierwszy stanęła na podium mistrzostw świata seniorów. W Łodzi wywalczyła brąz na 50 metrów stylem grzbietowym.

Kolejny udany występ młoda pływaczka zaliczyła podczas otwartych mistrzostw Francji, w których o medale walczyła dla klubu Vanves. Koluch miała udział w czterech medalach dla Vanves – indywidualnie zdobyła srebro na 100 metrów stylem grzbietowym oraz w sztafecie sięgnęła po trzy srebra!

Teraz przed Julią otwierają się nowe możliwości. Utalentowana pływaczka została przyjęta na Uniwersytet Iowa, gdzie będzie uczyć się i trenować wśród najlepszych. – Wylatuję tam na stypendium. Mam zapewnione zakwaterowanie, pełne wyżywienie, możliwości treningowe, ubrania, książki, zgrupowania, cały sztab szkoleniowy, odnowę, fizjoterapeutów oraz dwa razy w roku przyloty na mistrzostwa Polski – wyjaśnia nam Julia Koluch. – W zamian za to reprezentuję ich szkołę na różnych zawodach: międzyszkolnych, stanowych  i krajowych.