Alert meteo. Uwaga na burze z gradem!

0
196
Reklama

Meteorolodzy ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. W całym regionie czekają nas wysokie temperatury i burze z gradem.

Czerwiec upływa pod znakiem wysokich temperatur. W całej Polsce panują afrykańskie upały. Teraz towarzyszyć im będą burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia dla całego regionu.

– Prognozuje się dalsze występowanie upałów. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C, jedynie lokalnie spadki temperatury do 15°C. Prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad – informują meteorolodzy.

Jak zabezpieczyć się przed skutkami gwałtownych burz i opadów? Przede wszystkim powinniśmy uprzątnąć z naszych ogródków i balkonów to, co może porwać wiatr. Jeśli nie parkujemy naszego samochodu w garażu, upewnijmy się, że nie stoi pod drzewem. Często bowiem zdarza się, że towarzyszący nawałnicom porywisty wiatr łamie gałęzie, które mogą uszkodzić nasze auto.

Jeśli burza zaskoczy nas w drodze, poszukajmy bezpiecznego schronienia. Najlepiej wejść do jakiegokolwiek budynku. Pod żadnym pozorem nie chowajmy się pod drzewami! Jeśli burza złapie nas w samochodzie, dostosujmy prędkość do warunków na drodze i znajdźmy miejsce, w którym możemy się bezpiecznie zatrzymać.

Reklama

Niestety, burze nie przyniosą oczekiwanej ulgi od upałów. Synoptycy zapowiadają, że ochłodzenia możemy się spodziewać dopiero pod koniec tygodnia. Wówczas temperatury mają spaść do poziomu 22-25 stopni Celsjusza.

Czytaj również: Bitwa o rejestracje dla rowerów

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj