reklama
Strona główna Pruszków Aktywny senior

Aktywny senior

0
Dzienny Dom Senior+ przy ul. Kraszewskiego w Pruszkowie to miejsce, gdzie seniorzy mają dostęp do bogatej oferty zajęć. Osoby w starszym wieku miło spędzają czas i przede wszystkim dbają o aktywność.
Fot. Powiat Pruszkowski

Dzienny Dom Senior+ przy ul. Kraszewskiego w Pruszkowie to miejsce, gdzie seniorzy mają dostęp do bogatej oferty zajęć. Osoby w starszym wieku miło spędzają czas i przede wszystkim dbają o aktywność.

Powiat przygotował budynek przy ul. Kraszewskiego 18, odpowiednio go wyposażył i w styczniu 2019 r. dom Senior+ rozpoczął działalność. W jednym miejscu spotkały się osoby o podobnych potrzebach. Okazuje się, że jesień życia wcale nie musi być nudna. Seniorzy mogą zadbać o zdrowie, spędzić czas z innymi oraz korzystać z wielu form rozrywki.

Nie da się ukryć, że aktywizacja społeczna osób starszych jest niezwykle ważnym zadaniem. Dom Senior+ to miejsce, które pozwala na jego realizację. Obecnie placówka działa zgodnie z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa. Seniorzy mogą korzystać ze wsparcia pracownika socjalnego, otrzymują ciepły posiłek, mają zapewnioną aktywność ruchową. Ponadto, uczą się korzystania z narzędzi internetowych, mają dostęp do usług kulturalno-oświatowych i sportowych. Istotna jest również troska o zdrowie. Seniorzy mogą dokonać pomiaru ciśnienia, cukru, a także otrzymują poradnictwo w tym zakresie.Dostępne są również konsultacje psychologiczne.

Czytaj także: Gdziekolwiek jesteś-głosuj

Jak widać, dom Senior+ daje osobom starszym możliwość spędzenia czasu w ciekawy sposób. Być może komuś ta perspektywa się spodoba i chciałby również brać udział w zajęciach. Szczegółowe informacje o naborze do placówki można uzyskać pod numerami telefonu: 22 738 15 02 oraz 574 816 845.

Finansowanie działalności instytucji spoczywa na powiecie pruszkowskim. Jego wkład wynosi 150 tys. zł. Jak informowaliśmy w marcu, powiat otrzymał z budżetu państwa dotację w wysokości 54 tys. zł na zapewnienie funkcjonowania domu od stycznia do grudnia 2020 roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version