Zmiany w rozkładzie

0
59

Od 1 stycznia nastąpiły zmiany w organizacji komunikacji gminnej w Brwinowie.

Zgodnie z zapowiedziami władz samorządu, od nowego roku mieszkańcy gminy mają do dyspozycji nową linię B11. Autobus kursuje w dni powszednie, weekendy i święta, a jego trasa przebiega od Rynku, przez Otrębusy, Kanie do Helenówka. Jak podkreślają urzędnicy, nowa linia powstała przede wszystkim z myślą o mieszkańcach dojeżdżających do wukadki w Kaniach oraz pracownikach fabryki L’Oreal w Helenówku.

Zmiany pojawiły się również na linii B6, jeżdżącej z Rynku przez Parzniew do PKP Pruszków. Autobus nie zatrzymuje się już na przystankach Akacjowa i Działkowa, dodano za to przystanek obok osiedla na ul. Wolności w Parzniewie.

Pozostałe linie kursują bez większych zmian. Autobusem B1 dojedziemy do Rokitna, liniami B2 i B3 do Błonia, B4 będzie robić pętlę z Rynku przez Domaniew, B5 w weekendy dowiedzie nas przez Mosznę i Domaniew do Pruszkowa. B7 nadal będzie kursować do Kań, przez Otrębusy i Nadarzyn, B8 do Podkowy Leśnej przez Żółwin i Owczarnię, B9 będzie robić pętlę Żółwin – Owczarnia – Żółwin, a linia B10 Moszna – Domaniew – Pruszków – Parzniew – Moszna.

Co istotne, posiadacze Brwinowskiej Karty Mieszkańca mogą korzystać ze zniżek na przejazdy – koszt biletu normalnego to 1 zł, zaś biletu sieciowego – 50 zł. Ci, którzy nie posiadają karty, zapłacą odpowiednio 3 zł za bilet normalny i 150 zł za bilet sieciowy. Dla dzieci do 7 roku życia, uczniów i studentów przejazdy są bezpłatne.

Jak pisaliśmy jesienią, komunikację autobusową w Brwinowie obsługuje konsorcjum PKS Grodzisk Maz. i PKS Gostynin.