Zbiórka krwi

5

20 lutego w starostwie powiatowym w Pruszkowie będzie można oddać krew w ramach akcji „Pomaganie mamy we krwi!”. Warunek: trzeba mieć dokument ze zdjęciem.

Krew jest niezwykle potrzebna do ratowania ludzkiego życia. Wiele placówek cierpi na jej brak. Dlatego tak niezwykle ważna jest rola krwiodawców. Taka postawa jest godna podziwu i pokazuje, że jesteśmy gotowi dzielić się czymś niezwykle cennym i nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Nadarza się znakomita okazja, aby wesprzeć potrzebujących i walczących o życie. Już 20 lutego w godzinach 9.00-13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbędzie się akcja „Pomaganie mamy we krwi!”. Pamiętajmy, że wystarczy poświęcić chwilę, a sam zabieg jest bezbolesny. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek. Wcześniej należy spożyć lekkostrawny posiłek. Ponadto, trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Na krwiodawców będzie czekało coś słodkiego, bo 20 lutego to tłusty czwartek. Uczestnicy akcji mogą liczyć również na wejściówki do punktów sportowo-rekreacyjnych.

Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”. Kolejną zbiórkę krwi zaplanowano na 28 lutego w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica przy ul Promyka 24/26 w Pruszkowie.