Z myślą o lokalnych firmach

0
60

Stan zagrożenia epidemicznego to trudna sytuacja dla wielu firm. Pruszkowscy urzędnicy stworzyli grupę „Pruszków – Wspieram Lokalnie”, gdzie przedsiębiorcy mogą przedstawić swoją działalność i oferty.

Zamknięte kina, restauracje, bary, odwołane wydarzenia sportowe i kulturalne – to efekt rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wiele osób zostało w domach w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych. Ten czas jest szczególnie trudny dla przedsiębiorców, którzy liczą straty i zastanawiają się nad dalszymi krokami.

Na ciekawe rozwiązanie zdecydował się Pruszków, który zachęca do udziału w akcji wspierania lokalnych firm. – Ta wyjątkowa sytuacja dotyka nas wszystkich. Dotyka także pruszkowskich przedsiębiorców. Drodzy Państwo, chciałbym, żeby hasło „wspieram lokalnie” funkcjonowało na terenie naszego miasta nie tylko teraz, ale trwało również później, kiedy się to wszystko skończy – apeluje prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

W tym celu na Facebooku została utworzona grupa „Pruszków – Wspieram Lokalnie”. Tam przedsiębiorcy mogą przekazać informacje na temat swojej działalności. Mieszkańcy mają szansę zapoznać się z ofertami, a firmy pozyskać klientów. – Dbajmy o naszych przedsiębiorców, dbajmy o naszych sklepikarzy, dbajmy o naszych usługodawców, dbajmy o naszych restauratorów. Oni także są z nami, pomagają nam. Nie zapominajmy o nich – podkreśla prezydent Paweł Makuch.