XXVIII Finał WOŚP

9

12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W regionie będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami, a poszczególne sztaby szykują ciekawe programy.

Co roku w WOŚP angażuje się wiele osób, a Polacy pokazują, że mają wielkie serca. Chętnie bierzemy udział w licytacjach i wrzucamy pieniądze do puszek. Mamy świadomość, że wspólnie możemy uczynić coś dobrego. W tym roku środki będą zbierane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Jeden ze sztabów w Pruszkowie będzie mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej. Start o godz. 10.00. Nie zabraknie licznych atrakcji w postaci występów tanecznych, muzycznych czy pokazów sztuk walki. Zaprezentują się również uczniowie szkoły nr 2 i dzieci z przedszkoli nr 14 i 15. O 14.50 zaplanowano koncert Orkiestry Dętej Pruszkowianka. W programie również wymiana książek, gry planszowe, kawiarenka, pokaz pierwszej pomocy, aukcje. Każdy znajdzie coś dla siebie. O 15.30 zaplanowano Światełko Do Nieba w postaci zimnych ogni.

Pozostałe sztaby WOŚP w Pruszkowie będą zlokalizowane w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Promyka, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego, szkołach podstawowych przy ul. Obrońców Pokoju i ul. Pływackiej.

12 stycznia o 13.00 rozpocznie się program przygotowany przez sztab WOŚP w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Zaplanowano koncert Joanny Bejm, pokaz filmów Fundacji Okiem Kamery, występy taneczne i wokalne uczniów. W kawiarence będzie można znaleźć domowe wypieki. Warto dodać, że o 10.00 w szkole podstawowej im. M. Dąbrowskiej zaplanowano turniej par na maxy w brydżu sportowym. Wpisowe w wysokości 20 zł zostanie przekazane na konto WOŚP.

O 15.00 wystartuje WOŚP w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. Nie zabraknie muzyki w wykonaniu lokalnych zespołów. W NOK wystąpi ceniona Orkiestra Dęta OSP Nadarzyn. Zaplanowano pokaz szermierki na wózku wicemistrzyni świata Kingi Dróżdż.

Sztaby WOŚP będą funkcjonowały również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Głównej 96 w Nowej Wsi, w ZHP Hufiec przy ul. Lwowskiej 8 w Piastowie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie.