Wymień piec z dopłatą

0

Brwinowski magistrat kontynuuje program dopłat do wymiany systemów grzewczych.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się wymienić piec węglowy na ogrzewanie nowszej generacji, mogą liczyć na dofinansowanie. Podobnie jak w ubiegłym roku, Brwinów przeznaczył na dopłaty 200 tys. zł. Z tych pieniędzy mogą skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy i jednostki sektora finansów publicznych. Wnioskodawca może otrzymać dopłatę w wysokości 75% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 5000 zł. Co istotne, koszty muszą być udokumentowane fakturą.

Piec węglowy można zastąpić gazowym lub elektrycznym, zaś w przypadku braku sieci gazowej, również piecem opalanym pelletem. Aby uzyskać dofinansowanie, właściciel nieruchomości musi złożyć w Urzędzie Gminy wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami – dokumenty można pobrać ze strony internetowej urzędu. Jeśli wniosek będzie kompletny, kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy o dotację pomiędzy wnioskującym i burmistrzem. Następnie należy dokonać zakupu i montażu pieca. Wówczas możemy złożyć wniosek o rozliczenie. Po dokonaniu wizji lokalnej przez urzędnika, który potwierdzi zgodność dokumentacji z wykonaną inwestycją, otrzymamy dofinansowanie.

Wnioski można składać do 31 maja w Urzędzie Gminy przy ul. Grodziskiej 12. Dokumenty będą rozpatrywane według daty wpływu, aż do wyczerpania zaplanowanej puli środków.

Więcej informacji uzyskamy w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa, tel. 22 738 25 94.