Wyjątkowa majówka

158

W piątek 3 maja obchodziliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Tradycyjnie w Brwinowie to święto obchodzone jest wyjątkowo uroczyście.

Uroczystości rozpoczęło odprawienie w kościele p.w. św. Floriana w Brwinowie, mszy świętej w intencji ojczyzny. Po mszy, poczty sztandarowe oraz pozostali uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości. Po oficjalnych przemówieniach włodarzy miasta – przewodniczącego RM Sławomira Rakowieckiego oraz burmistrza Arkadiusza Kosińskiego, delegacje władz, stowarzyszeń i organizacji społecznych, złożyły po pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów.

Delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Fot. Agnieszka Bielecka

Tego samego dnia, o godz. 16.00, w dworku Zagroda odbył się koncert największych przebojów muzyki filmowej w wykonaniu kwintetu instrumentów dętych. W programie znalazły się m.in. melodie znane z filmów: Różowa Pantera, Vabank, James Bond, Star Wars, Piraci z Karaibów.

W niedzielę 5 maja, z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, odbyła się V Rodzinna Wycieczka Rowerowa św. Floriana. Rowerzyści wyruszyli z brwinowskiego Rynku i przejechali trasą przez Kotowice, Milęcin, Żukówkę do OSP w Błoniu, zaś powrotna trasa prowadziła z Błonia przez Rokitno, Czubin, OSP Biskupice, zaś zakończenie trasy miało miejsce pod OSP w Brwinowie. Rowerzyści przejechali trasę liczącą ok. 21 kilometrów. Było trochę zimno, ale dość pogodnie, więc na rowerową przejażdżkę były to całkiem niezłe warunki. Ważniejsza od pogody była jednak sympatyczna atmosfera, jaka zawsze panuje w grupie miłośników dwóch kółek.

Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie Projekt Brwinów, zaś do współpracy włączyły się jednostki OSP w Brwinowie, Błoniu i Biskupicach oraz straż miejska w Błoniu oraz Brwinowie.