Wsparcie dla przedsiębiorców i szpitali

78

Z myślą o przedsiębiorcach została uruchomiona grupa „Raszyn – wspieramy lokalnie”. W gminie trwa również akcja szycia maseczek dla szpitali.

Ograniczenie wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez, pozamykane galerie handlowe, kina, restauracje – to generuje problemy dla wielu przedsiębiorców. Dla firm to niezwykle trudna sytuacja, która wiąże się ze stratami finansowymi. Pojawia się wiele inicjatyw związanych ze wsparciem dla przedsiębiorców. Coraz popularniejsze stają się akcje namawiające do spędzenia wakacji w kraju i zakupu polskich produktów.

Cenna społeczna inicjatywa pojawiła się w Raszynie. Jej adresatami są przedsiębiorcy. Z myślą o lokalnych firmach, na Facebooku została utworzona grupa „Raszyn – wspieramy lokalnie”. Przedsiębiorcy z terenu gminy prowadzący sklep, kawiarnię, restaurację, punkt usługowy bądź inną działalność mogą prezentować swoje oferty, które docierają do potencjalnych klientów. Administratorzy zwracają uwagę, że posty oraz reklamy niezwiązane z tematem grupy będą usuwane. – W sytuacji stanu epidemicznego wzajemna pomoc jest konieczna. Powstała platforma to znak solidarności lokalnej społeczności – mówi Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Ponadto, w Raszynie ruszyła akcja szycia maseczek dla szpitali. Władze gminy, po rozmowach z mieszkankami, które wyraziły zainteresowanie udziałem w akcji, zakupiły niezbędne materiały. Jedna z raszyńskich firm bezpłatnie przygotowała fizelinę do szycia. 25 marca gmina otrzymała formatki, które przekazano koordynatorkom akcji. Centrum Kultury Raszyn oraz świetlica w Rybiu udostępniły maszyny, a panie przystąpiły do szycia. Planowane jest wykonanie 10 tysięcy maseczek jednorazowych. – Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Raszyn. To niezwykle ważne, że ta inicjatywa społeczności lokalnej rozwija się. Otrzymujemy sygnały, że również w domach wiele osób szyje maseczki dla siebie i znajomych – wyjaśnia Michał Kucharski. – Realizowane inicjatywy są cenne i są wyrazem wsparcia dla lokalnej społeczności oraz pracowników szpitali i placówek medycznych – dodaje.