Więcej sportu dla uczniów

0
184

Dzięki dofinansowaniu które gmina Brwinów uzyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki, możliwe będzie zorganizowanie dla uczniów z terenu gminy zajęć korekcyjnych oraz nauki pływania.

Zajęcia, których celem jest korekta wad postawy u dzieci i młodzieży, będą prowadzone w ramach zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej „Gimnastyka dla kręgosłupa”. W zajęciach, które prowadzone będą we wszystkich gminnych szkołach, od lutego do czerwca oraz od września do grudnia, wezmą udział uczniowie klas I-VI w SP nr 1, III-IV w SP nr 2, II-IV w SP w Otrębusach oraz I, III i IV w SP w Żółwinie. W planach jest przeprowadzenie 340 godzin zajęć sportowych, w których weźmie udział 220 uczniów podzielonych na 17 grup. Zajęcia poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego.

Wartość tego projektu wynosi 20 400 zł, zaś Fundusz Zajęć Sportowych wyasygnuje ze swoich środków dotację w wysokości 50%, czyli 10 200 zł.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zasili również realizację bezpłatnych zajęć nauki pływania, które będą odbywały się w ramach programu „Umiem pływać”. Od lutego do czerwca oraz od września do grudnia ponad 420 uczniów z klas II będzie miało zorganizowane wyjazdy na basen w Miejskiej Krytej Pływalni KAPRY w Pruszkowie. W zajęciach nauki pływania weźmie udział ponad 420 uczniów. Program zakłada 720 godzin zajęć prowadzonych w 36 piętnastoosobowych grupach. W ramach projektu uczniowie mają zagwarantowane pokrycie wszystkich kosztów – wynajmu pływalni wraz z obsługą instruktorską, transport, opiekę oraz ubezpieczenie. Koszt projektu wynosi 206 tys. zł, zaś dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów wyniesie 60 tys. zł.