Utrudnienia na Kasztanowej

134

Na skrzyżowaniu powiatowej Alei Kasztanowej z gminną ulicą Osiedlową  właśnie rozpoczęły się roboty drogowe.

Na początku czerwca Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza i członek zarządu Powiatu Pruszkowskiego Agnieszka Kuźmińska podpisali z wykonawcą umowę na realizację przebudowy tego skrzyżowania.

To niebezpieczne skrzyżowanie, znajdujące się w pobliżu dużej Szkoły Podstawowej w Ruścu, wpisane zostało na listę pilnych inwestycji powiatowych podczas wiosennego objazdu dróg na terenie całego powiatu.

W ramach inwestycji utworzone zostaną dodatkowe pasy dla lewoskrętów z Alei Kasztanowej w ulicę Osiedlową oraz z ulicy Osiedlowej w Aleję Kasztanową. Przy zatokach dla autobusów wykonane zostaną perony. W miejscu przejścia dla pieszych utworzony zostanie azyl. Wszystkie te zmiany poprawią w tym miejscu bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu zarówno pieszych, szczególnie młodzieży, jak i kierowców. Należy mieć nadzieję, że ograniczona tu również zostanie dopuszczalna prędkość pojazdów.

Wykonawca rozpoczął już roboty, ale do końca roku szkolnego skrzyżowanie będzie przejezdne. Wraz z początkiem wakacji kierowców czekają utrudnienia. Mieszkańcy Młochowa będą zmuszeni dojeżdżać do swoich posesji jedną z dwóch tras. Pierwsza droga prowadzi trasą S8 do węzła Siestrzeń, na którym zjeżdżamy w kierunku Rozalina i Młochowa. Druga trasa jest krótsza, ale mniej „wydolna” – serwisówką jedziemy przez Starą Wieś i Urzut, tu przejeżdżamy nad trasą wiaduktem i dalej ulicą Przemysłową i Młochowską w Rozalinie. Tu niestety również czekają nas kłopoty, ponieważ w przebudowie jest teraz całkowicie wyłączony odcinek ulicy Południowej od serwisówki do ul. Grodziskiej w Starej Wsi. Przebudowywane jest także skrzyżowanie ulic Południowej i serwisówki, ta trasa więc, choć krótsza, nie jest chyba godna polecenia.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, bezproblemowe i krótkie. Z Nadarzyna jedziemy S8, z której zjeżdżamy w Urzucie na stację Amic (dawniej Lukoil). Po wjeździe na stację od razu skręcamy w prawo i przez teren byłego sklepu instalacyjnego dojeżdżamy do serwisówki. W serwisówkę skręcamy w lewo i na najbliższym skrzyżowaniu, tuż za  budowanym MOP-em, skręcamy ponownie w lewo na wiadukt. Z wiaduktu jedziemy już do Rozalina i Młochowa.

Realizatorem inwestycji jest firma Fal-Bruk, która zrealizuje prace za sumę 979 080 zł. Zgodnie z podpisaną umową, prace na skrzyżowaniu potrwają prawdopodobnie do 23 lipca.