Tymczasowy maszt

80

Władze gminy Michałowice podjęły decyzję o instalacji tymczasowego masztu antenowego, który poprawi zasięg LTE.

W związku z pandemią koronawirusa wiele osób pracuje zdalnie. Potrzebują komputera, dostępu do Internetu i w ten sposób mogą realizować powierzone im zadania. Problem pojawia się, gdy jakość sygnału jest zbyt słaba. Przez to nie można sprawnie i wygodnie wykonywać pracy, bez długiego czasu oczekiwania na transmisję danych. Ze słabym zasięgiem LTE boryka się część mieszkańców gminy Michałowice. Samorząd postanowił rozwiązać tę kwestię.

7 maja rozpoczęły się prace związane z instalacją tymczasowego masztu antenowego, który ma zapewnić zasięg telefonii komórkowej technologii 3G i 4G (900 i 1200 MHz). Nadajnik zlokalizowano w okolicy Zalewu Komorowskiego. To rozwiązanie pozwoli na lepszy zasięg Internetu mieszkańcom Pęcic, Pęcic Małych, wsi Komorów oraz wschodniej części Granicy. Wpłynie to również na jakość połączeń telefonicznych. – Umowa podpisana jest na 3 miesiące, z możliwością przedłużenia. Mamy nadzieję na dużą poprawę jakości sygnału – informuje Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Obecnie obłożenie łączy internetowych jest duże. Wpływa na to praca zdalna, a także edukacja online. – Ze względu na coraz intensywniejsze „zapchanie” obu częstotliwości, należy agregować oba pasma na urządzeniu sieciowym, aby było ono w stanie korzystać z obu częstotliwości, w zależności od jakości sygnału w danej lokalizacji – podkreśla wójt gminy Michałowice.