Transportowa roszada w Pruszkowie

0
78

400 tys. zł na transport lokalny. Podczas ostatniej sesji pruszkowscy radni dokonali przesunięcia w budżecie na rzecz komunikacji.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, od 1 lipca osoby posiadające Pruszkowską Kartę Mieszkańca będą mogły korzystać z transportu lokalnego za darmo. 16 czerwca odbyła się sesja, podczas której dokonano zmian w budżecie. – Jesteśmy tak naprawdę na etapie postępowania przetargowego. W tej chwili do wyłonienia wykonawcy, najkorzystniejszej oferty na rok bieżący, zabrakło nam 400 tys. zł – tłumaczyła Monika Golędzinowska, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Pruszkowa.

Czytaj także:Tężnia w budowie

Przedmiotem uchwały było przesunięcie środków na cele związane z komunikacją lokalną. Mieszkańcy Pruszkowa szykują się na zmiany. – Będziemy mieli jedną nową linię autobusową, zmieniamy przebieg jednej z linii, zwiększamy częstotliwość. Wprowadzony zostanie nowy tabor autobusowy z emisją spalin euro 6, będą to nowe autobusy. Pojawi się w nich klimatyzacja i monitoring. Co najważniejsze dla mieszkańców miasta Pruszkowa komunikacja autobusowa będzie bezpłatna – podkreślała Golędzinowska.

Transport w Pruszkowie ma być w pełni komfortowy. – Na nasze miasto wyjadą nowe autobusy wyprodukowane w 2020 r., spełniające najwyższe obowiązujące teraz normy – zaznaczał prezydent miasta Paweł Makuch.

Radni jednogłośnie (22 osoby) przyjęli uchwałę dotyczącą przesunięcia 400 tys. zł na wykonanie usługi w zakresie transportu lokalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię