Tężnia w budowie. Pierwsze efekty budowy w lipcu

0
83

Niebawem mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z tężni, która pojawi się w Parku Kościuszki.

Intensywne prace trwają, a ich efekty mają być widoczne w lipcu. Będzie to pierwsza tego typu instalacja w Pruszkowie. Tężnia pojawi się w Parku Kościuszki, od strony Al. Niepodległości. Miasto podjęło kroki w celu stworzenia atrakcji w ubiegłym roku. Pruszkowski magistrat przeprowadził przetarg i wyłonił wykonawcę, który za realizację zadania otrzyma ponad 450 tys. zł. Tężnia miała powstać w ubiegłym roku, jednak władze miasta zmieniły plany.

Czytaj także :Rów czy rzeka?

Obecnie mieszkańcy mogą obserwować prace w Parku Kościuszki. Ich efektem będzie powstanie obiektu, którego najważniejszym elementem będzie solanka przywożona z uzdrowiska Zabłocie-Solanka. Wydobywana jest z głęboko położonych złóż wód leczniczych jodowo-bromowych. Co istotne, wspomniana solanka jest jedną z tych z największą zawartością jodu na świecie.

Spacerujący po Parku Kościuszki będą mieli kolejny punkt, przy którym można na chwilę się zatrzymać i zrelaksować. Wokół tężni pojawią się ławki oraz 20 stacjonarnych leżaków. Dzięki temu będzie można usiąść i odpocząć. Co istotne, solanka ma cenne właściwości dla zdrowia. Inhalacje zwiększają odporność organizmu, a ponadto mikroklimat tężni stosowany jest w leczeniu schorzeń dróg oddechowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię