Tesco zostanie zamknięte

0
366

Hipermarket Tesco w Piastowie zostanie zamknięty. Brytyjska sieć likwiduje kolejne sklepy w Polsce.

Od pewnego czasu klienci robiący zakupy w hipermarkecie w Piastowie zwracali uwagę na pustki na półkach oraz brak niektórych towarów. Okazuje się, że to nie chwilowe problemy z dostawcami. Sieć Tesco podjęła decyzję o sprzedaży ośmiu hipermarketów, wśród których jest sklep zlokalizowany przy al. Tysiąclecia w Piastowie.

Działanie firmy związane jest ze zmianą strategii sprzedaży. Tesco chce przebudować największe hipermarkety w tzw. hipermarkety kompaktowe. Nadal funkcjonować będą supermarkety wspomnianej sieci. – Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów, odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym. Nasze hipermarkety kompaktowe i supermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych, wraz z popularną marką odzieżową F&F czy sezonowymi produktami przemysłowymi – powiedział Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej.

Oprócz obiektu w Piastowie, sieć wystawiła na sprzedaż sklepy w Bydgoszczy, Gdyni, Gorzowie Wlkp., Tychach, Warszawie i Żarach.