Teren parku pełen atrakcji

0
1001

Ponad 650 tys. zł dla gminy Raszyn na zagospodarowanie terenu Parku Jordanowskiego. Środki zostały pozyskane w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania. W przyszłym roku na terenie pojawi się wiele atrakcji.

Park Jordanowski znajduje się na tyłach raszyńskiej pływalni. To miejsce przyciąga rodziców z dziećmi, ponieważ najmłodsi mogą korzystać z placu zabaw. Z kolei dla dorosłych teren stanowi miejsce do chwili wytchnienia. Władze Raszyna chcą zmienić park i wzbogacić jego wyposażenie. Gmina pozyskała ponad 650 tys. zł dofinansowania na zagospodarowanie terenu. – Podpisaliśmy umowę z marszałkiem województwa mazowieckiego. Środki pozyskaliśmy w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania. Cieszymy się, że uda nam się zrealizować ten projekt i stworzyć idealne miejsce do odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców w każdym wieku – mówi nam Michał Kucharski, zastępca wójta gminy.

Cała inwestycja związana z zagospodarowaniem terenu to koszt ponad 1 mln zł. Gmina jest w dobrym położeniu, ponieważ pozyskała ponad 60% środków w ramach dofinansowania i ma projekt oraz pozwolenie na budowę. – Rozpoczęcie inwestycji planujemy na wiosnę 2020 roku – podaje Michał Kucharski.

Na placu pojawi się wiele urządzeń zabawowych i rekreacyjnych. Jednym słowem – każdy znajdzie coś dla siebie. Zaplanowano strefę zabawową morską, na której znajdą się m.in. skałki wspinaczkowe czy statek z wieżą. W Raszynie będzie można poleżeć również na plaży, która ma zostać oddzielona drewnianym podestem. Kolejną atrakcją dla dzieci będzie archeologiczna strefa zabawowa. Pojawią się w niej urządzenia w kształcie… dinozaurów. Z myślą o starszych dzieciach przewidziano budowę strefy ruchowej z huśtawkami i karuzelami. Dla najmłodszych będzie dostępne miejsce z domkami zabawowymi i bujakami. Młodzież i dorośli poświęcą czas relaksowi w strefie z zestawem fitness oraz street workout.

W Parku Jordanowskim nie zabraknie elementów małej architektury. Gmina zadba również o nasadzenia zieleni. Pozostaje czekać na efekty projektu i pojawienie się wielu ciekawych atrakcji. – Teren cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Naszym zamiarem jest wzbogacenie go i oddanie do dyspozycji wyjątkowego miejsca, w którym spędzanie czasu będzie przyjemnością – podkreśla zastępca wójta gminy Raszyn.