Teren budowy

0
164

W wakacje na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie nie ma mowy o ciszy. Trwają prace związane z rozbudową placówki.

Inwestycja związana z przebudową piastowskiego liceum przez długi czas rysowała się w czarnych barwach. Trudności ze znalezieniem wykonawcy zadania spędzały sen z powiek władzom miasta. Korki od szampana wystrzeliły 30 kwietnia br., kiedy podpisano umowę z partnerem inwestycji. Prace wystartowały na początku maja i po dwóch miesiącach należy stwierdzić, że działania idą pełną parą. Co istotne, inwestycja realizowana jest w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Oznacza to, że podmiot prywatny finansuje przedsięwzięcie, a następnie miasto spłaca je w określonych ratach.

Na terenie szkoły pojawiło się mnóstwo sprzętu: koparki, podnośniki, wywrotki, rury, płyty, belki zbrojeniowe, beton. Trzeba jednak podkreślić, że to dopiero początek prac. Pierwsze efekty są widoczne, ale do finału daleko. Choć roboty trwają dwa miesiące, czas realizacji całej inwestycji to 19 miesięcy.

Dzięki przebudowie obiekt zyska nową część dydaktyczną oraz halę sportową. Uczniowie będą mogli korzystać z tarasu na dachu jednej z części budynku. Niejednokrotnie władze miasta podkreślały, że dążą do tego, aby liceum im. A. Mickiewicza było nowoczesną placówką. Całkowity koszt inwestycji to blisko 81 mln zł.