Szkolenia dla mieszkańców

0
53

Mieszkańcy Pruszkowa mogą wziąć udział w darmowych szkoleniach, których celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych. Pierwszy kurs już 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 przy al. Wojska Polskiego 34.

Żyjemy w czasach dynamicznego rozwoju Internetu. Coraz więcej czasu spędzamy w sieci, a wiele instytucji i firm oferuje załatwienie spraw drogą elektroniczną. Każdy użytkownik Internetu powinien mieć świadomość jego możliwości, a także zagrożeń. Władze Pruszkowa stawiają na podnoszenie kompetencji cyfrowych mieszkańców. Szkolenia są realizowane z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Kurs został podzielony na sześć modułów. Pierwsze szkolenie pt. „Rodzic w Internecie” odbędzie się 18 i 19 stycznia w godzinach 10.00-16.00 w Szkole Podstawowej nr 3. Wiedza zdobyta podczas wykładów pozwoli dorosłym być przewodnikiem dla dziecka w sieci. Przede wszystkim rodzice będą mogli uczulić pociechy na zagrożenia oraz ukazać sposoby korzystania z licznych zasobów edukacyjnych. Szkolenie pozwoli zyskać wiedzę oraz umiejętności w zakresie usług e-administracji, a także dostępnych obrazów kultury. Należy nadmienić, że kolejne szkolenie z modułu „Rodzic w Internecie” zaplanowani 1 i 2 lutego.

Zapisać na szkolenie można się drogą mailową: , telefonicznie: 22 735 87 38, bądź w urzędzie w pokoju nr 114.