Szkoła, świetlica i targ

44

Burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z wykonawcą umowę na rozbudowę szkoły w Żółwinie. W najbliższym czasie powinny ruszyć również dwie inne ważne inwestycje.

Na początku lutego nastąpiło oficjalne otwarcie nowego przedszkola w Żółwinie, jednak pierwsze dzieci, które przekroczą jego progi będą… nieco starsze. Tymczasowo bowiem przeniosą się tutaj uczniowie żółwińskiej podstawówki, której rozbudowa ruszy już wkrótce.

– Planujemy, że na czas rozbudowy szkoły uczniów klas 0-3 przeniesiemy do budynku nowego przedszkola. Ze względu na hałas od budowy oraz by opróżnić tę część budynku szkoły, w którą będzie ingerowała budowa nowego skrzydła, a także by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, zabierając je z sąsiedztwa placu budowy – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Nowe skrzydło szkoły pomieści m.in. sześć sal lekcyjnych, stołówkę i świetlicę dla najmłodszych. Burmistrz Kosiński podpisał niedawno umowę na realizację zadania z wyłonioną w drodze przetargu firmą Izolbud. Wartość inwestycji ma wynieść 5 704 284,46 zł. Planowo prace mają się zakończyć do lipca 2021 r., by od września uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowych warunkach.

To jednak nie koniec inwestycji, które w najbliższym czasie rozpoczną się w Brwinowie. Podpisano właśnie umowę na budowę świetlicy w Kaniach. Wykonawca postawi budynek o nieco ponad 400 m2 powierzchni użytkowej. Wewnątrz znajdą się: sala główna o powierzchni 91,43 m2, sala wielofunkcyjna (55,52 m2), dwie pracownie, kuchnia, toalety (w tym również dla osób z niepełnosprawnościami), pomieszczenia magazynowe i techniczne oraz obszerny taras. Dodatkowo na terenie działki powstanie 17 miejsc parkingowych, plac zabaw, wiaty rowerowa i śmietnikowa. Wykonawca zbuduje również drogę wewnętrzną wraz z chodnikami. Łączna kwota, na którą opiewa umowa, to blisko 2 mln zł. Obiekt ma powstać do końca sierpnia przyszłego roku, a do 30 września 2021 r. musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na kolejną budowę w gminie. Tym razem chodzi o ostatni etap modernizacji miejskiego targowiska. Do końca czerwca na placu mają stanąć 4 budynki handlowe, podzielone na 20 lokali wyposażonych w toalety. Oprócz tego wykonawca położy nową nawierzchnię oraz wykona nasadzenia zieleni i zainstaluje małą architekturę – ławki oraz stojaki na rowery. Przetarg wygrała firma MKL-BUD z Warszawy, a wartość inwestycji to 2 355 124,51 zł. Warto przypomnieć, że Brwinów otrzymał dofinansowanie na remont targowiska w wysokości blisko miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Prace mają się zakończyć do 30 czerwca br.